Odszkodowanie należne za szkody górnicze

Każdy walczący o odszkodowanie za szkody górnicze prawnik ma pełne ręce roboty. Jeśli podejmuje się on takiego zlecenia musi zdawać sobie sprawę, jak wiele będzie miał pracy. Jeśli chodzi o prawo w Polsce jest ono bowiem raczej bardziej przychylne kopalniom niż ludziom, którzy zostali przez nie pokrzywdzeni.

Szkody górnicze pomoc prawna – po co jest nam potrzebna?

Za szkody górnicze odszkodowanie przysługuje każdemu, bez żadnego wyjątku. O ile pewnie każdy bez pomocy prawnika byłby w stanie wywalczyć odszkodowanie, o tyle nie każdy byłby w stanie wywalczyć zadowalającą kwotę. Warto zauważyć, że oględzin strat, za które chcemy otrzymać odszkodowanie dokonuje kopalnia, a więc nie jest to bezstronny rzeczoznawca. Nie dziwi więc, że straty orzeczone przez wysłanego z kopalni specjalistę często są zaniżane.

Ażeby otrzymać dokładnie tyle ile nam się należy i ani grosza mniej, musimy wynająć prawnika. Specjalista w dziedzinie prawa doradzi nam co robić, aby dostać tyle pieniędzy ile powinniśmy. Bardzo często prawnik zapewne poleci nam zawołanie własnego rzeczoznawcy, który określi ile warte są poniesione przez nas straty. Jeśli wezwiemy swojego rzeczoznawcę możemy później porównać jego obliczenia z obliczeniami rzeczoznawcy z kopalni. Jeśli będą one rozbieżne to możemy nie zaakceptować wyliczeń kopalni i szukać sprawiedliwości w sądzie. Warto w tym miejscu zaznaczyć, że jeśli kopalnia nie postępuje uczciwie to warto iść do sądu, ponieważ nie zostaniemy obciążeni żadnymi kosztami sądowymi.

Więcej szkody górnicze odszkodowania